PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98586}

Sekretne okno

Secret Window
7,1 245 018
ocen
7,1 10 1 245018
5,9 20
ocen krytyków
Sekretne okno
powrót do forum filmu Sekretne okno

Cos podobnego

ocenił(a) film na 9

Znacie moze jakies inne filmy, które byłby podobne fabułą do tej produkcji?

ocenił(a) film na 7
szerzen

Może "Dom snów", bądź troszkę dalej zabrnę ale np. "Podziemny krąg"

ocenił(a) film na 9
grzegorz2951

Tak, tez mi sie od razu skojarzyło z "Podziemnym kręgiem"

ocenił(a) film na 6
szerzen

Może "Tożsamość"?

ocenił(a) film na 6
Wniebowziety

Z 2003 roku.

szerzen

Wyspa tajemnic - zdecydowanie lepsza, ale klimat podobny.

ocenił(a) film na 7
bratjalowiec

O tak, ten film robi wrażenie.

ocenił(a) film na 9
bratjalowiec

podbijam tę propozycje, warto.

ocenił(a) film na 8
szerzen

Dziewczyna z tatuażem

ocenił(a) film na 7
mazur1012

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

ocenił(a) film na 8
szerzen

Labirynt (2013) , szósty zmysł, piękny umysł, Podziemny krąg, Jestem Bogiem, Wyspa tajemnic, Siedem, Rzeka tajemnic, Memento...

Andziulka2807

Jak to się stało, że nikt nie wymienił Lśnienia? Nikt nie ogląda dziś tego filmu? To od niego się zaczęło wszystko.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

o ja Cie... błąd! bo Lśnienie to mój namber łan
:P

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

a w sumie nie!! :P bo Lśnienie to Lśnienie, niepodobne do niczego, bo jedyne w swoim rodzaju:)

KLAssurbanipal

W czym Lśnienie przypomina Ci sekretne okno ?
Nie odbieraj tego jako atak, jestem tylko ciekawa, bo nie dostrzegam podobieństwa.

soapybubble

Lśnienie jest przede wszystkim najbardziej podobne do Sekretnego Okna ze wszystkich wymienionych filmów. Bohater jest podobny - pisarz, który zaczyna świrować, po czym chce zabić bliskie mu osoby.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

tak jakbyś powiedział, że kukurydza jest podobna do słonecznika bo zawiera żółty kolor. lśnienie nijak nie przypomina sekretnego okna tak jak kukurydza nie przypomina słonecznika. najbliższe skojarzenie to podziemny krąg, jeśli chodzi o zwrot akcji i kompozycję. w lśnieniu jest proces popadania w szaleństwo tutaj bohater jest szalony od początku. plus motywy jego zbrodni są inne. w lśnieniu zabija rodzinę bo hotel chce go zatrzymać i karze mu to zrobić(element fantastyki którego też nie ma w sekretnym oknie) a tu podświadomość bohatera za wszelką cenę chce poprawić dzieło i zemścić się na ludziach którzy wyrządzili mu krzywdę. poza tym że Stephen King to napisał i występuje szalony pisarz; nie ma podobieństw

ocenił(a) film na 8
Gerzee

pardon, w lśnieniu chce zabić rodzinę

Gerzee

Twoje porównanie jest nie trafne całkowicie. Fabuła filmów jest w tym wypadku dość podobna Lśnienie - Sekretne okno. Setki razy widziałem porównania filmów całkowicie od siebie różnych, a autorzy je porównywali ze względu na mały bzdet. Tutaj jest inaczej. Wiadomo, że fabuła nie jest identyczna, bo tak nie może być, jednak wiele elementów jest kropla w kroplę... Akurat w tym wypadku - 1 na 1000 (spośród filmwebowego syfu porównań), moje porównanie jest trafne.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

we have to agree to disagree w takim razie. nie dogadamy się krótko mówiąc

użytkownik usunięty
szerzen

|Nieproszeni Goście" ze świetną kreacją Emily Browning

ocenił(a) film na 8
szerzen

Klimatem przypomina mi bardzo "23" - polecam.

ocenił(a) film na 10
szerzen

Pewnie spotka mnie za to lincz ale co mi tam :D W moim odczuciu odrobinę podobne do tego filmu jest "Sucker Punch" (2011), co prawda historia jest zupełnie inna ale koncepcja podobna no i dosyć ładnie zrealizowana. A z kolei co do "Podziemnego Kręgu" to dla mnie osobiście pod względem spójności nieco mu brakuje - zwłaszcza w kwestii zakończenia - do "Sekretnego okna".

ocenił(a) film na 8
szerzen

"Numer 23" z Jim'em Carrey'em. Świetny film, jeden z lepszych w tym gatunku jakie w ogóle widziałam, baaaaaardzo polecam :)

ocenił(a) film na 8
madamegrunge

Ciekawa propozycja, bo z taką tematyką nazwisko mi się nie kojarzyło ;) Nie ma jak szufladki w głowie

ocenił(a) film na 4
szerzen

Podziemny Krąg.

ocenił(a) film na 7
szerzen

American Psycho

ocenił(a) film na 6
szerzen

jak dla mnie bezkonkurencyjne są "wyspa tajemnic" i "szósty zmysł" . "sekretne okno" czy "numer 23", jak również pozostałe wymienione wyżej nie dorastają im do pięt.

szerzen

hide and seek - siła strachu

szerzen

Jak dla mnie to podobne były ,,Madhouse" i ,,Lęk pierwotny".
No i z takich zbliżonych to ,,Wyspa tajemnic", ,,9 sesja".

lenag

No i ,,Siła strachu" - też bardzo dobry.

lenag

Tożsamość

ocenił(a) film na 8
szerzen

http://www.filmweb.pl/film/Misery-1990-1237
http://www.filmweb.pl/Nagi.Lunch

ocenił(a) film na 7
szerzen

"Mechanik"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones